Mladé talenty

Predstavujeme Vám úspechy talentovaných mladých hudobníkov, ktorí majú za sebou významné úspechy a radi sa aj my nimi popýšime.

V rodine Sudzinových neriešia dilemu, ako by mal ich syn Šimonko, žiak 4. ročníka našej základnej školy, duchaplne využívať svoj voľný čas. Už tri roky navštevuje ZUŠ Valaliky. V hre na klavír ho vedie skúsená pedagogička p. uč. Soňa Závadská. Pod jej vedením sa darí Šimonkovi výrazný talent rozvíjať. Už v minulosti bol úspešný na celoštátnych klavírnych súťažiach. Tohto roku opäť potvrdil svoju skvelú formu. Na celoštátnej súťaží žiakov ZUŠ v Sládkovičove sa umiestnil v silnej konkurencii v striebornom pásme. Etudy a skladby, ktoré vôbec neboli ľahké. Šimonko, urobil si radosť všetkým, ktorí sa podieľajú na Tvojom úspechu!

Ďalší významný úspech nášho žiaka IV. A triedy – Dávidka Hochvarta sme zaznamenali v apríli 2021 na speváckej súťaží poriadanej ZUŠ vo Zvolene. Dávid navštevuje spevácky odbor ZUŠ vo Valalikoch a vedie ho p. uč. Liana Prítoková. To, že sa umiestnil v zlatom pásme svedčí o jeho kvalite. V novembri 2020 získal ďalší diplom za reprezentáciu a účasť na podujatí VIVA TALENT FESTIVAL.

Šimonko a Dávidko, poďakovanie patrí Vašim rodičom a celej rodine, kde Vás všetci s láskou podporujú. Ku gratulácii sa pripájame aj my – učitelia v ZŠ Skároši. Gratulujeme! Sme na Vás pyšné!