Svetový deň zdravej výživy

Súťaž o naj jabĺčko, Základná škola Skároš

16. október Svetový deň zdravej výživy

Október, ako jeden z najkrajších mesiacov roku, hýri farbami nielen listov na stromoch, ale aj farbami zdravia a vitamínov. V tento mesiac nám príroda ponúka veľké množstvo vitamínov v podobe ovocia a zeleniny. Práve tento mesiac je ten pravý, kedy si pripomíname nielen na Slovensku, ale aj po celom svete, že to, čo jeme ovplyvňuje naše zdravie.

My si tento deň pripomenieme tradičnou súťažou o

NAJ JABĹČKO

najväčšie

najmenšie

najkrajšie

najškaredšie

• proste to naj.

Jabĺčko je možné priniesť do piatka 16. októbra, kedy si súťaž vyhodnotíme.

Červené jablko na ZŠ SkárošVšetky jabĺčka začnú svoju cestu z domu do školy plné, s vyleštenými bruškami. Nakoniec skončia v našich bruškách a ostane z nich len ohryzok.Ohryzok z červeného jablka na ZŠ Skároš

V tento deň okrem vyhodnotenia súťaže budeme mať ovocno-zeleninový deň – urobíme si ovocné, či zeleninové šaláty, vytvoríme si vitamínové zvieratká a pod.

Preto si nezabudnite na tento deň doniesť ovocie a zeleninu na svoj obľúbený šalát alebo na vyhotovenie vitamínka.

Ako dopadla súťaž?

To si prečítate tu spolu s fotografiami.