top
Základná škola Skároš

Odkazy

 Adoptuj si kravičku    Alík

Autoškolák

Bublina

Dobré nápady

Infovekáčik

Omaľovánky

Rexík

Škola hrou

Virtuálne prehliadky

Deň zdravej výživy a Deň jablka

Október je jeden z najkrajších mesiacov v roku - hýri farbami nielen listov na stromoch, ale aj farbami zdravia a vitamínov. Je to čas, kedy nám príroda dáva svoje poklady v podobe posledného ovocia a vypestovanej zeleninky. Preto je tento mesiac ten pravý, kedy nie len na Slovensku, ale aj na celom svete si pripomíname, že to, čo jeme je dôležité a ovplyvňuje to naše zdravie a náš život.

 

16. október je venovaný Dňu zdravej výživy, kedy sa po celom svete konajú najrôznejšie podujatia, aby sa dostala do povedomia dôležitosť zdravej výživy a zdravého životného štýlu. Ani naša škola nie je výnimkou a zorganizovala pre deti ochutnávku rôznorodého ovocia a zeleniny. Pred ochutnávkou sme mali s deťmi krátku diskusiu o správnom životnom štýle, o zdravej výžive, o zelenine a ovocí.

Potom prišla deťmi očakávaná ochutnávka ovocia a zeleniny, na ktorú sa veľmi tešili. My sme ich však trošku prekvapili a pri ochutnávke sme deťom zaviazala oči, aby si nemohli vybrať len to „svoje obľúbené,“ ale ochutnali možno aj niečo nepoznané. Pohľad na deti bol nezabudnuteľný, keď si vybrali niečo, čo nepatrí medzi ich obľúbené alebo keď zrazu ochutnali cibuľu, či citrón. Často krát sa stalo, že deti ochutnali nepoznanú chuť – nepoznanú zeleninu a trápili sa s jej určovaním. Vtedy sme si povedali, že naša akcia mala význam a deti sa opäť niečo nové naučili. Touto ochutnávkou náš zdravý deň ani zďaleka nekončil. Do všetkej zeleniny a ovocia sa deti s nadšením pustili v školskom klube a nič neostalo nazmar.

To však nebolo všetko, čo sa v našej škole dialo. Okrem Dňa zdravej výživy si v októbri pripomíname aj dôležitosť a zdravie jedného pre nás z najprístupnejších ovocí – jablka. Úlohou našich detí bolo priniesť do školy to NAJ...jablko. Najväčšie, najmenšie, najkrajšie, najškaredšie, najlesklejšie...takéto jabĺčka deti priniesli a s nimi súťažili. Ani jedno jabĺčko neostalo neocenené a ani nevyšlo nazmar. Všetky jabĺčka deti v rámci krúžku spracovali do podoby lahodného jablkového koláčika, na ktorom si poriadne zamlsali.

Viac fotografí vo fotogalérii školy.

Odkazy

 Erb obce Skároš

Metodicko-pedagogické centrum

logo-eu-sf    logo-eu.esf
Logo Nadácia Orange
logo-usske
logo opv    logo-mvsr-kruh
logo MVP-ZS
mrk logo long
Zodpovedne.sk
Prevencia šikanovania

bottom

Vytvorené pre Základnú školu Skároš webmastrom s použitím upravenej šablóny themza. Všetky práva vyhradené!