Deň jablka 2014

Jablko

Deň jablka na ZŠ SkárošJablko také obyčajné slovo, s ktorým sa stretávame už v útlom veku. Sladké, voňavé, šťavnaté…

Jablko je jedno z najzdravších druhov ovocia. Patrí medzi prvé ovocie, z ktorého mamičky strúhajú kašičku malým detičkám. Už malé dieťa vie, že jablko skvelo chutí a cíti, že je zdravé. Vie tiež, že je guľaté, červené, zelené alebo žlté ako slniečko. Nie nadarmo je v októbri vyhlásený Svetový deň jablka.

Naozaj vieme o jablku všetko?

Deň jablka na Základnej škole SkárošKaždý šťavnatý kúsok jablka zásobuje telo energiou, spoľahlivo uhasí smäd vďaka obsahu ovocných kyselín a dobre zasýti. Veľmi veľa výživných látok sa nachádza už v šupke, preto by sa pri konzumácii jablko nemalo šúpať.

Jablká si môžete dopriať v rôznej podobe. Najlepšie chutia priamo zo stromu, no môžete si ich aj nasušiť do zásoby a odložiť si tak cenné vitamíny na zimu. Nič nepokazíte, ak ich využijete pri príprave koláčov a iných sladkostí.

Deň jablka na ZŠ SkárošJablká obsahujú množstvo vitamínov, ktoré nám pomáhajú udržať sa fit, pomáhajú predchádzať chorobám a priaznivo pôsobia na celý náš organizmus. Preto sa držte hesla: „Čím viac jabĺk, tým menej chorôb.

My si tento deň pripomenieme súťažou o NAJKRAJŠIE, NAJVAČŠIE, jednoducho NAJ… JABLKO. Vašou úlohou bude do budúceho pondelka 20. októbra doniesť svoje NAJ JABLKO.

O priebehu akcie sa viac dočítate v samostanom článku - Deň zdravej výživy a Deň jablka.