top
Základná škola Skároš

Odkazy

 Adoptuj si kravičku    Alík

Autoškolák

Bublina

Dobré nápady

Infovekáčik

Omaľovánky

Rexík

Škola hrou

Virtuálne prehliadky

Deň jablka 2014

Jablko

Deň jablka na ZŠ SkárošJablko také obyčajné slovo, s ktorým sa stretávame už v útlom veku. Sladké, voňavé, šťavnaté…

Jablko je jedno z najzdravších druhov ovocia. Patrí medzi prvé ovocie, z ktorého mamičky strúhajú kašičku malým detičkám. Už malé dieťa vie, že jablko skvelo chutí a cíti, že je zdravé. Vie tiež, že je guľaté, červené, zelené alebo žlté ako slniečko. Nie nadarmo je v októbri vyhlásený Svetový deň jablka.

Naozaj vieme o jablku všetko?

Deň jablka na Základnej škole SkárošKaždý šťavnatý kúsok jablka zásobuje telo energiou, spoľahlivo uhasí smäd vďaka obsahu ovocných kyselín a dobre zasýti. Veľmi veľa výživných látok sa nachádza už v šupke, preto by sa pri konzumácii jablko nemalo šúpať.

Jablká si môžete dopriať v rôznej podobe. Najlepšie chutia priamo zo stromu, no môžete si ich aj nasušiť do zásoby a odložiť si tak cenné vitamíny na zimu. Nič nepokazíte, ak ich využijete pri príprave koláčov a iných sladkostí.

Deň jablka na ZŠ SkárošJablká obsahujú množstvo vitamínov, ktoré nám pomáhajú udržať sa fit, pomáhajú predchádzať chorobám a priaznivo pôsobia na celý náš organizmus. Preto sa držte hesla: „Čím viac jabĺk, tým menej chorôb.

My si tento deň pripomenieme súťažou o NAJKRAJŠIE, NAJVAČŠIE, jednoducho NAJ… JABLKO. Vašou úlohou bude do budúceho pondelka 20. októbra doniesť svoje NAJ JABLKO.

O priebehu akcie sa viac dočítate v samostanom článku - Deň zdravej výživy a Deň jablka.

Odkazy

 Erb obce Skároš

Metodicko-pedagogické centrum

logo-eu-sf    logo-eu.esf
Logo Nadácia Orange
logo-usske
logo opv    logo-mvsr-kruh
logo MVP-ZS
mrk logo long
Zodpovedne.sk
Prevencia šikanovania

bottom

Vytvorené pre Základnú školu Skároš webmastrom s použitím upravenej šablóny themza. Všetky práva vyhradené!