Deň polície

Každý rok na konci školského roka čaká na deti neopakovateľný školský výlet. Tento rok sme za zážitkami nemuseli cestovať ďaleko.

Ráno 25. 06. 2014 sme sa autobusom dopravili do Košíc na Aničku, kde Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR v Košiciach pripravilo bohatý program.

Pohotovostná motorizovaná jednotka nám ukázala pútavé policajné akcie so streľbou, kedy sme si museli aj zapchať uši. Potom sa nám predviedli policajné psy s ich poslušnosťou a zaujímavý program si pripravilo aj oddelenie policajnej hipológie s dvoma vznešenými koníkmi.

V náplní programu nezaháľala ani Stredná odborná škola Policajného zboru SR a na koniec programu nás osviežila voda z vodného dela. Pre deti však najzaujímavejšie bolo to, že si všetky autá, motorky a techniku mohli pozrieť z blízka.

Vyskúšali si urobiť odtlačok svojej ruky, hľadali náboje s detektorom kovov, kričali do vysielačky v policajnom aute, fotili sa s „kukláčmi“ a pod. Na policajnej akcii sme poriadne vyhladli.

A kde inde sme sa mohli ísť občerstviť ako do Mc' Donaldu. Deti sa najedli do popuku, vyšantili sa na ihrisku a s únavou sme sa spoločne vrátili domov.

Viac fotogafií z tohto výletu je možné nájsť na stránke Fotogalérii školy