top
Základná škola Skároš

Odkazy

 Adoptuj si kravičku    Alík

Autoškolák

Bublina

Dobré nápady

Omaľovánky

Rexík

Škola hrou

Virtuálne prehliadky

Deň zdravej výživy 2021

Piatok 15. októbra sa atmosféra v našej škole vyfarbila do jesenných farieb a chutí. Príjemná vôňa sa šírila všetkými triedami. Bola to vôňa zdravia, vôňa ovocia a zeleniny. Už od pondelka naše deti nosili nádherné košíky s úrodou väčšinou zo záhradky.

Túto zeleninku a ovocie sme v piatok mali možnosť ochutnať. Deti za pomoci chute so zaviazanými očami zisťovali, čo ochutnali a viedli si veru výborne. Okrem toho p. asistentka Jesenská pripravila poučnú rozprávku a zaujímavý rozhovor na tému zdravie z našej záhradky.

Spoločne sme si vytvorili pyramídu zdravej výživy a sľúbili si, že každý deň sa pokúsime zjesť nejaké to jabĺčko, či iné ovocie a zeleninku. Zvyšnú zeleninu z košíkov sme darovali do kuchyne pani kuchárkam, ktoré nám vykúzlia nejakú zdravú polievočku, či šalátik. Z jabĺčok na pracovnom vyučovaní vykúzlime nejaký chutný koláčik. Mňam!

Viac fotografií je možné nájsť na stránke Fotogaléria školy

Odkazy

 Erb obce Skároš

Metodicko-pedagogické centrum

logo-eu-sf    logo-eu.esf
Logo Nadácia Orange
logo-usske
logo opv    logo-mvsr-kruh
Zodpovedne.sk
Prevencia šikanovania

bottom

Vytvorené pre Základnú školu Skároš webmastrom s použitím upravenej šablóny themza. Všetky práva vyhradené!