top
Základná škola Skároš

Odkazy

 Adoptuj si kravičku    Alík

Autoškolák

Bublina

Dobré nápady

Omaľovánky

Rexík

Škola hrou

Virtuálne prehliadky

Netradičná náboženská výchova

V stredu 16. januára 2019 sme mali netradičné vyučovanie náboženskej výchovy. Pán Mgr. Mrúz sa naň pripravil aj svojou heligónkou. Zahral naším žiakom ešte krásne vianočné koledy a potom nasledovali piesne ľudové, ale aj známa melódia z filmu Shrek.

Deti boli očarené, veľa vecí ich zaujímalo o tomto hudobnom nástroji, ktorý dokážu vyrobiť len erudovaní odborníci. Heligónka má vlastne diatonický rad tónov pre pravú ruku a pre ľavú ruku má len niekoľko akordov. Zahrať sa ale na nej dá všetko.

Milo prekvapili p. farára i naši žiaci. Tiež sa výborne odprezentovali. Boli to tí, čo navštevujú ZUŠ a už sa majú čím pochváliť. Šimon Sudzina zahral na klavíri svoju skladbu, s ktorou ide na celoslovenskú súťaž zo ZUŠ v Čani, Sofia Kéderová dvojručne etudami a Sofia Andresová skladbami na gitare.

Naši malí umelci zožali úspech od ostatných žiakov. Bol to krásny umelecký zážitok. Takto netradične sa dá odučiť aj náboženstvo, ale aj hudobná výchova. Len treba zanietených učiteľov, sme radi, že je ním i náš dôstojný pán Mrúz.

Viac fotografií je na stránke Fotogalérie.

Odkazy

 Erb obce Skároš

Metodicko-pedagogické centrum

logo-eu-sf    logo-eu.esf
Logo Nadácia Orange
logo-usske
logo opv    logo-mvsr-kruh
Zodpovedne.sk
Prevencia šikanovania

bottom

Vytvorené pre Základnú školu Skároš webmastrom s použitím upravenej šablóny themza. Všetky práva vyhradené!