Netradičná náboženská výchova

V stredu 16. januára 2019 sme mali netradičné vyučovanie náboženskej výchovy. Pán Mgr. Mrúz sa naň pripravil aj svojou heligónkou. Zahral naším žiakom ešte krásne vianočné koledy a potom nasledovali piesne ľudové, ale aj známa melódia z filmu Shrek.

Deti boli očarené, veľa vecí ich zaujímalo o tomto hudobnom nástroji, ktorý dokážu vyrobiť len erudovaní odborníci. Heligónka má vlastne diatonický rad tónov pre pravú ruku a pre ľavú ruku má len niekoľko akordov. Zahrať sa ale na nej dá všetko.

Milo prekvapili p. farára i naši žiaci. Tiež sa výborne odprezentovali. Boli to tí, čo navštevujú ZUŠ a už sa majú čím pochváliť. Šimon Sudzina zahral na klavíri svoju skladbu, s ktorou ide na celoslovenskú súťaž zo ZUŠ v Čani, Sofia Kéderová dvojručne etudami a Sofia Andresová skladbami na gitare.

Naši malí umelci zožali úspech od ostatných žiakov. Bol to krásny umelecký zážitok. Takto netradične sa dá odučiť aj náboženstvo, ale aj hudobná výchova. Len treba zanietených učiteľov, sme radi, že je ním i náš dôstojný pán Mrúz.

Viac fotografií je na stránke Fotogalérie.