Zbierka pre útulok

V rámci krúžku Enviráčik sa nám podarilo zorganizovať na Základnej škole Skároš veľmi peknú a prospešnú akciu s názvom – ZBIERKA PRE ÚTULOK.

Zistili sme, že naším spolužiakom záleží na osude štvornohých kamarátov. Žiaci vytvorili propagačné plagáty a vyzvali svojich spolužiakov, aby do školy priniesli teplé oblečenie, deky, hračky, krmivo a pod. Tí nezaháľali a každý deň vždy niečím prispeli. Okrem toho enviráčikovia prišli so zaujímavou myšlienkou. Napiekli chutné muffiny, ktoré predávali svojim spolužiakom. Prispeli tak peknou sumou, za ktorú sa nám podarilo nakúpiť ďalšie krmivo.

Všetky nazbierané dobroty, hračky i teplé veci sme venovali Únii vzájomnej pomoci ľudí a psov. Veríme, že aspoň časť psíkov si zasýtila brušká a zahriala sa.

Našou prítomnosťou v útulku sa potešili šteniatka Natálka, Mirka i Window, ktoré sme vyvenčili a zahrali sa s nimi. No viac potešili oni nás.

Odchádzali sme odtiaľ s dobrým pocitom, že sme pomohli. No najväčšou pomocou pre psíky bude, ak ich ľudia nebudú vyhadzovať na ulicu a zbavovať sa ich. Boli sme smutní, keď sme zistili, koľko psíkov nemá svoj domov.

Preto Vás prosíme, buďte zodpovední a starajte sa o svoje zvieratká!

Viac obrázkov vo Fotogalérii školy