top
Základná škola Skároš

Odkazy

 Adoptuj si kravičku    Alík

Autoškolák

Bublina

Dobré nápady

Omaľovánky

Rexík

Škola hrou

Virtuálne prehliadky

Deň zdravej výživy 2017

13. októbra 2017 sme ukončili nádhernú výstavku ovocia a zeleniny, ktorú sme zrealizovali vďaka väčšine detí z našej školy, ktoré prispeli krásnymi, chutnými a zdravými plodmi zo záhradiek.

V tento deň sme zužitkovali väčšinu ovocia a zeleniny, prichystali zdravé ovocné a zeleninové šaláty, ktoré deti s chuťou zjedli, ako aj vytvorili ochutnávku najrôznejších druhov ovocia a zeleniny.

Nechýbala deťmi obľúbená ochutnávka so zaviazanými očami, ktorú hravo všetci zúčastnení zvládli. Okrem ochutnávania sa deti dozvedeli mnoho informácii o vitamínoch, zdravej strave i zdravom životnom štýle.

Veľké prekvapenie pre deti bola nástenka vytvorená p. uč. NémetovouUjjobbágyovou o množstve cukrov v obľúbených nápojoch našich detí. Mnohé z nich si vďaka tomu lepšie predstavili čo konzumujú a uvedomili si ich škodlivosť. Dokonca sme dostali aj prísľub, že budú piť tieto nápoje čo najmenej, a na desiatu si začnú nosiť len čistú vodu, či nesladený čaj.

Deň zdravej výživy pokračoval aj v pondelok 16. 10. 2017 kedy sme zo zvyšných jabĺčok a hrušiek deťom namiešali zdravý elixír v podobe smoothie. Neprezradili sme však tajnú ingredienciu na začiatku, ale až po vypití. ?

Čerstvý špenát dodal smoothie krásnu farbu a o pár vitamínov viac. Zbytok zeleninky zužitkovali tety kuchárky do polievočky. Myslím, že tieto dni boli pre všetkých obohacujúce a verím, že si deti nejaké vedomosti a návyky vzali aj so sebou domov. ?

Recept na naše smoothie:

  • 1 jablko
  • 1 hruška
  • hrsť špenátu
  • lyžička medu
  • 2 dcl vody (poprípade viac/záleží aké chcete mať smoothie husté)
Viac fotografií je možné nájsť na stránke Fotogaléria školy

Odkazy

 Erb obce Skároš

Metodicko-pedagogické centrum

logo-eu-sf    logo-eu.esf
Logo Nadácia Orange
logo-usske
logo opv    logo-mvsr-kruh
Zodpovedne.sk
Prevencia šikanovania

bottom

Vytvorené pre Základnú školu Skároš webmastrom s použitím upravenej šablóny themza. Všetky práva vyhradené!