Deň zdravej výživy 2017

13. októbra 2017 sme ukončili nádhernú výstavku ovocia a zeleniny, ktorú sme zrealizovali vďaka väčšine detí z našej školy, ktoré prispeli krásnymi, chutnými a zdravými plodmi zo záhradiek.

V tento deň sme zužitkovali väčšinu ovocia a zeleniny, prichystali zdravé ovocné a zeleninové šaláty, ktoré deti s chuťou zjedli, ako aj vytvorili ochutnávku najrôznejších druhov ovocia a zeleniny.

Nechýbala deťmi obľúbená ochutnávka so zaviazanými očami, ktorú hravo všetci zúčastnení zvládli. Okrem ochutnávania sa deti dozvedeli mnoho informácii o vitamínoch, zdravej strave i zdravom životnom štýle.

Veľké prekvapenie pre deti bola nástenka vytvorená p. uč. NémetovouUjjobbágyovou o množstve cukrov v obľúbených nápojoch našich detí. Mnohé z nich si vďaka tomu lepšie predstavili čo konzumujú a uvedomili si ich škodlivosť. Dokonca sme dostali aj prísľub, že budú piť tieto nápoje čo najmenej, a na desiatu si začnú nosiť len čistú vodu, či nesladený čaj.

Deň zdravej výživy pokračoval aj v pondelok 16. 10. 2017 kedy sme zo zvyšných jabĺčok a hrušiek deťom namiešali zdravý elixír v podobe smoothie. Neprezradili sme však tajnú ingredienciu na začiatku, ale až po vypití. ?

Čerstvý špenát dodal smoothie krásnu farbu a o pár vitamínov viac. Zbytok zeleninky zužitkovali tety kuchárky do polievočky. Myslím, že tieto dni boli pre všetkých obohacujúce a verím, že si deti nejaké vedomosti a návyky vzali aj so sebou domov. ?

Recept na naše smoothie:

• 1 jablko
  • 1 hruška
  • hrsť špenátu
  • lyžička medu
  • 2 dcl vody (poprípade viac/záleží aké chcete mať smoothie husté)
Viac fotografií je možné nájsť na stránke Fotogaléria školy