Pozvánka - Matematický klokan

klokanMatematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl jednotlivých ročníkov.

Každý, kto sa zapojí aj tento rok, dostane testík, v ktorom bude 18 úloh. Školské kolo bude 24. marca 2014.

Prváčikovia ešte majú trochu problémy s čítaním, preto budú riešiť iba 12 úloh. Pri každej úlohe bude päť odpovedí, pričom štyri z nich budú nesprávne. Stačí, ak ty, ako riešiteľ vždy nájdeš tú správnu a úspech máš zaručený!

Ak sa ti to podarí, získaš za úlohu 3, 4 alebo 5 bodov. Ak vyznačíš nesprávnu odpoveď, 1 bod stratíš. Ak nevyznačíš žiadnu odpoveď, body nezískaš, ale ani nestratíš. Čo je teda najvýhodnejšie? Oplatí sa riskovať a hádať? To už je vec tvojej stratégie...

Podrobnejšie informácie sa dočítaš na stránke Klokana