Pravidelné akcie organizované Základnou školou Skároš

Základná škola Skároš organizuje pravidelne akcie, ktoré sa tešia veľkej obľube malých aj veľkých. Akcie prebiehajú počas celého školského roka. Väčšie akcie sú v spolupráci obce a iných partnerských organizácii.

• September – začiatok školského roka, organizujeme Didaktické hry.
  • OktóberMesiac úcty k starším, vyhotovenie a odovzdanie pozdravov najstarším občanom obce.
  • November – budete sa báť, organizujeme totiž Deň strašidiel.
  • December – koniec kalendárneho roka a za účasti rodičov vystavujeme práce žiakov, ktoré zhotovili počas Vianočných dielní. Žiaci našej školy sa zúčastňujú návštevy divadla v Košiciach. Počas Vianočnej akadémie predvedú žiaci program, ktorý nacvičili spolu so svojimi učiteľkami.
  • Január – slávnostný zápis do 1. ročníka a Deň otvorených dverí.
  • Február – zábava nesmie chýbať a veľkej popularite sa teší Valentínska diskotéka. V kultúrnom dome obce organizujeme Rodičovský karneval v spolupráci s materskou školou pod záštitou starostu obce.
  • Marec – prebieha školské kolo Hviezdoslav Kubín, súťaž o Najlepšieho čitateľa.
  • Apríl – v rámci akcie Deň ZEME sa snažíme vyzbieraním odpadkov prispieť k čistejšiemu okoliu.
  • Máj – v nočnej škole prežívame zaujímavé čítanie a dobrodružné nočné súťaže počas akcie Noc s knihou. Na Deň matiek nezabúdame a organizujeme slávnosť v kultúrnom dome s pestrým programom pre naše mamičky aj babičky.
  • Jún – ďalšia akcia, ktorá sa teší hojnej účasti detí nielen z našej školy je Deň detí. Počas tohto mesaica organizujeme aj školu v prírode.