top
Základná škola Skároš

Odkazy

 Adoptuj si kravičku    Alík

Autoškolák

Bublina

Dobré nápady

Omaľovánky

Rexík

Škola hrou

Virtuálne prehliadky

Deň strašidiel 2014

Halloween je pôvodne pohanský (keltský) sviatok Samhain - pohanský nový rok (koniec pohanského roka), ktorý si uchovali vysťahovalci z Európy počas osídľovania Ameriky.

Halloween alebo predvečer všetkých svätých je sviatok, ktorý k nám znova dorazil z Ameriky a oslavuje sa 31. októbra. Tento sviatok sa u nás udomácnil pomerne rýchlo, pretože ľudia sa radi zabávajú, chodia na večierky, prezliekajú sa do kostýmov, maľujú si tváre a aspoň na chvíľu sa môžu vrátiť späť do detstva. Avšak najväčšiu radosť z tohto sviatku majú práve deti.

Pre minuloročný úspech halloweenskej akcie sme sa rozhodli, že si túto zábavku s potešením zopakujeme. Aby v tento deň bolo všetko dokonalé, dokonalá musela byť aj príprava. Naše deti usilovne pracovali na hodinách výtvarnej výchovy, čím sa podieľali na vytvorení strašidelnej výzdoby, ktorá spočívala v maľovaní, strihaní, lepení strašidelných netopierov, čiernych mačiek, pavúkov na pavučinách, bosoriek a strašidiel na rôzne materiály. Svoje šikovné rúčky ukázali aj pri zhotovovaní krásnych tekvičiek, ktoré vyrezávali a ktoré prispeli k „hrôzostrašnej“ výzdobe našej školy.

Asi najviac boli nadšené deti z toho, že už ráno do školy napochodovali v maskách a strašili aj počas vyučovania. Mali sme široké spektrum masiek. Všakovaké podoby bosoriek, múmií, smrtiek, čarodejníc a mnoho mnoho iných.

Náš halloweensky deň sme spoločne zakončili strašidelnou diskotékou spojenou s rôznymi súťažami, spoločenskými hrami, ochutnávkou zapekanej tekvice, a napokon vyhlásením toho „naj“. Najoriginálnejšia maska, najlepší, ale i najvytrvalejší tanečník a mnoho iných „naj“ boli obdarovaní skvelými cenami. Deti, ale aj učitelia sa výborne zabávali a domov odchádzali všetci vytancovaní, vybláznení a poriadne vystrašení.

Viac fotografií vo fotogalérii

Odkazy

 Erb obce Skároš

Metodicko-pedagogické centrum

logo-eu-sf    logo-eu.esf
Logo Nadácia Orange
logo-usske
logo opv    logo-mvsr-kruh
Zodpovedne.sk
Prevencia šikanovania

bottom

Vytvorené pre Základnú školu Skároš webmastrom s použitím upravenej šablóny themza. Všetky práva vyhradené!