top
Základná škola Skároš

Odkazy

 Adoptuj si kravičku    Alík

Autoškolák

Bublina

Dobré nápady

Omaľovánky

Rexík

Škola hrou

Virtuálne prehliadky

Deň strašidiel 2013

Vyrezávanie tekvíc

Dňa 23. 10. 2013 v stredu sa uskutočnilo na našej škole vyrezávanie tekvíc. Detičky ani rodičia nezabudli a mali sme dostatok tekvíc na vyrezávanie.

...a strašilo teda poriadne

Už od rána a v každej triede. Kam ste sa pozreli, boli samé strašidlá, dokonca aj cez vyučovanie. Na hodine matematiky, slovenského jazyka aj anglického jazyka sa učili samé strašidelné bytosti. Videli sme ježibaby, strigy, bosorky, kostry, kostričky a rôzne čudné tvory. Všetci museli makať, pani učiteľky neodpustili nič ani tomu najstrašidelnejšiemu strašidlu na našej škole.

Koniec vyučovania sa blížil a po „usilovnej práci", ktorú odviedli naše strašidlá sme sa mohli zabaviť na Halloweenskej párty. Bola úžasná, strašidelná, ale aj neskutočne veselá. Vyhladnuté strašidlá strašili pani asistentky až kým im nepripravili výborné jablká v župane. V župane, či nie, v našich žalúdkoch sa stratili všetky veľmi rýchlo.

Ďakujeme.

Halloweenska párty

Dňa 29. 10. 2013 v utorok bude v našej škole Deň strašidiel (učíme sa ako strašidlá). Nezabudni si v tento jedinečný deň pripraviť super masku.

Okrem toho na teba v tento deň čaká STRAŠIDELNÁ, SUPER MEGA NEZABUDNUTEĽNÁ HALLOWEENSKÁ PÁRTY.

Vítané sú všetky masky s Halloweenskou tematikou.

Viac fotografíí nájdete vo fotogalérii v sekcii Jesenné akcie

O sviatku Halloween

Halloween je sviatok oslavovaný večer 31. októbra. Oslavujú ho predovšetkým deti oblečené v kostýmoch, ktoré navštevujú susedov a pýtajú sladkosti. Oslavuje sa hlavne v západnom svete, najmä v USA, Portoriku, Írsku, Spojenom kráľovstve, Kanade, ako aj v Austrálii a na Novom Zélande. Pôvod má v Írsku, ako pohanský sviatok.

Pôvodný názov bol Halloween, skratka z anglického Halloweenen (doslovný preklad: predvečer všetkých svätých). Halloween je pôvodne pohanský (keltský) sviatok Samhain - pohanský nový rok (koniec pohanského roka). Možno sa stretnúť aj s názvom predvečer sviatku všetkých svätých.

Tradičnými znakmi Halloweenu sú špeciálne vyrezané tekvice,vo vnútri ktorých je sviečka, ďalej čarodejnice, duchovia, netopiere, čierne mačky, metly, oheň, príšery, kostlivci a pod. Farby červená, žltá, oranžová a čierna.

Informácie čerpané odtiaľto

Odkazy

 Erb obce Skároš

Metodicko-pedagogické centrum

logo-eu-sf    logo-eu.esf
Logo Nadácia Orange
logo-usske
logo opv    logo-mvsr-kruh
Zodpovedne.sk
Prevencia šikanovania

bottom

Vytvorené pre Základnú školu Skároš webmastrom s použitím upravenej šablóny themza. Všetky práva vyhradené!